Tomasz Sianecki-nasz Wielki Moderator

Forum fanów red. Tomasza Sianeckiego

Ogłoszenie

Użytkowniku przeczytaj Regulamin zanim zaczniesz korzystać z forum!!! :-)

#1 2007-09-05 11:46:57

Qumcia

Site Admin

Punktów :   

Czego obecnie słuchasz?

To kolejny temacik na lepsze poznanie siebie :-)
każda z nas słucha jakiejś muzyki, a może ma bzika na punkcie radia, a może słcha po prostu....ciszy albo swojego męża ;-)

Czego słuchacie jak akurat wchodzicie na forum?
Albo czego słuchałyście przed chwilą, a może dziś usłyszałyście przez przypadek i wpadło Wam w ucho ;-) No i oczywiście pooza tytułem dodajcie do tego jakiś komentarz, czyli kto to śpiewa. dlaczego słuchacie. lubicie? nie lubicie? Jak na was wpływa itp itd ;-p

Ja obecnie słucham happysad- ich nowej płytki NIEPRZYGODA.
A zanim ją sobie włączyła to leciała cudowna piosenka Grzegorza Walczaka "Tu jestem w niebie" To jest wikalista Toruńskiego zespołu- Czaqu. Zna ktoś może ? :-)


Moj ulubiony fragment piosenki Grzesia to ten końcowy moment kulminacyjny

" A KIEDY NAD RANEM SŁOŃCE CIĘ ROZBIERA DLA MNIE SENTYMENTALNIE
I NAD FORTEPIANEM ŚWIĘCI BRODY SWE ROZPUSZCZAJĄ,
OGLĄDAM TWĄ NAGOŚĆ I NIE WIERZĘ SOBIE SAM.
TUTAJ NIEBO SWE MAM. TU MOJ RAJ..."


Offline

 

#2 2007-09-05 12:46:47

ALINA

Użytkownik

Punktów :   

Re: Czego obecnie słuchasz?

No no, taka muza musi nieźle Cię  od rana nastrajać Nie znałam, ale brzmi zachęcająco!

Zazwyczaj, kiedy jestem na forum w tle pobrzmiewa u mnie Trójka (dawne miejsce pracy naszego Tomasza). W muzyce cenię różnorodność, jestem otwarta na rózne nowości muzyczne, a dzięki Trójce odkrywam sporo interesujących utworków, których często nie słychac w żadnym innym miejscu. Piosenka, która jest moim hitem wakacyjnym to:
MUSE-Map of the problematique- Polecam! 

Poza tym ktos kiedys powiedział, że: ''Muzyka jest scenografią uczuć'' i zmienia się w zalezności od nastroju. Dla mnie od dawna najlepszym lekarstwem na stres jest Sting, Grzegorz Turnau, A.M. Jopek i Sade

Offline

 

#3 2007-09-05 17:38:37

Qumcia

Site Admin

Punktów :   

Re: Czego obecnie słuchasz?

W tej chwili leci u mnie Stare Dobre Małżeństwo "Znow piąta nad ranem"

Ja lubię klimaty punkowe-rockowe i poezję śpiewaną....

Po prostu serce dęba mi staje gdy słucham piosenki Wasika PO PROSTU.....jest taka wzruszająca...

Offline

 

#4 2007-09-05 20:34:03

Wiga

Użytkownik

Punktów :   

Re: Czego obecnie słuchasz?

Słucham muzyki  głównie z RMF-u, nie mam jakichś wygórowanych gustów , ale lubię też poezję spiewaną. Z tego gatunku najbardziej poezję zaadaptowaną przez Niemena; "Wspomnienie, "Bema pamięci żałobny rapsod, mam jeszcze płyty winylowe z  tymi piosenkami. Dawno ich nie słuchałam, bo trzeba by odszukać  i doprowadzić do stanu używalności adapter, ale chyba to zrobię, bo jak pięknie brzmi; " Mimozami jesień się zaczyna, złotawa .....A za oknem listopadowa szaruga....

Offline

 

#5 2007-09-05 20:41:11

Qumcia

Site Admin

Punktów :   

Re: Czego obecnie słuchasz?

Ja teraz słucham Czaqu "Druga strona nieba"

Może ja może Ty odejdziemy wtedy gdy ktoś zapragnie posiąść  nasze szcęście lecz się nie bj bo się nie da umrzeć z drugiej strony nieba....
Nie umrzemy bo się nie da umrzeć z drugiej strony nieba...


Dla lubiących poezję śpiewaną dysponuję wszystkimi płytami Starego Dobrego Małżeństwa w formacie mp3, mam też Grechutę, Wasika, i bardzo ładną płytę Kraina Łagodności :-)

Offline

 

#6 2007-09-05 20:44:47

ALINA

Użytkownik

Punktów :   

Re: Czego obecnie słuchasz?

O tak, poezja śpiewana bardzo pozytywnie nastraja. Ten gatunek najbardziej lubie w wykonaniu Grzesia Turnaua! Jego brzmienie i aranżacje są boskie! a już całkowicie rozklejam się przy utworze BRACKA- ''Gdy zagadka istnienia zmusza mnie do myślenia''...
Polecam jego ostatnią płytke HISTORIA PEWNEJ PODRÓŻY z utworami Grechuty w jego interpretacji

Ostatnio edytowany przez ALINA (2007-09-05 20:48:15)

Offline

 

#7 2007-09-05 20:57:05

Wiga

Użytkownik

Punktów :   

Re: Czego obecnie słuchasz?

A ! Grechutę też lubię, jakoś mi się zapomniało, mam też płyty, trzeba kiedys odkurzyć; bo"ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy"

Offline

 

#8 2007-09-06 18:35:10

Saska

Użytkownik

Punktów :   

Re: Czego obecnie słuchasz?

Wchodząc na forum nie słucham póki co nieczego, bo korzystam z komputera siostry, a ona ma inny gust. A mówiąc już o gustach...widzę, że ja w całkiem innych klimatach osiadłam niż wy
Dla mnie muzyką nad muzykę jest zawsze i wszędzie JAZZ. Szczególnie w wykonaniu John'a Coltrane, Milesa Davies'a, Oscara Petersona i do tego lekko bepopowy Thelonious Monk. Wśród kobiet Ella Fitzgerald z pięknym niskim głosem i Norah Jones.
Ewentualnie czasem blues (lub zamiennie soul) w wykonaniu nieśmiertelnej Tracy Chapman i Erykah Badu.
Kiedyś uważałam, że ta muzyka jest tylko na "doła", teraz wiem, że przy pięknym brzmieniu saksofonu można przesiedzieć najcieplejszy i najradośniejszy dzień w roku.
A kiedy jazz mnie już znudzi włączam stary dobry polski Kult albo Dżem. Albo po prostu RMF.
A na imprezach bawię się przy wszystkim, ale najchętniej do starych hitów z lat 80.

No i co??? Znajdę jakąś pokrewną jazzolubną duszę?! :-)

Offline

 

#9 2007-09-06 19:47:44

ALINA

Użytkownik

Punktów :   

Re: Czego obecnie słuchasz?

Pytanie! Jasne, że tak. Ja mogę określić swój gust muzyczny jako mix naprawdę wielu róznych nurtów muzycznych. Uwielbiam zarówno klimaty rockowe, jak i subtelny jazz, czy soul. Gdybym miała utworzyć listę wykonawców, których słucham to byłaby to naprawdę pokaźna lista.
A propos, oglądałam sopocki koncert Norah Jones i byłam nim ''urzeknięta"!

A gdybyście mogły zadedykowac jakiś utworek słodkiemu T.Sianeckiemu, co byście wybrały?
Mi kojarzy się z Nim piosenka Shinead O' Connor,a właściwie jej tytuł:
'' NOTHING COMPARES TO YOU'' ...ach 

Ostatnio edytowany przez ALINA (2007-09-08 16:51:35)

Offline

 

#10 2007-09-07 12:13:14

Qumcia

Site Admin

Punktów :   

Re: Czego obecnie słuchasz?

A ja puściłabym Mu PO PROSTU Wasika...

"Kiedy dotykam Cię potajemnie nic nie zostaje ze mnie....ze mnie....."


ech....posłuchajcie jesli nie znacie i będziecie wiedziały o co chodzi..Jest cudowna...

Offline

 

#11 2007-09-07 16:36:56

Aga

Użytkownik

Punktów :   

Re: Czego obecnie słuchasz?

a więc. tutaj jest zestawienie wszystkiego czego słucham http://last.fm/user/sztacheta

a z Tomaszkiem kojarzy mi sie "Mieszko, mieszko mój koleżko" T-raperów znad Wisły )

Offline

 

#12 2007-09-08 20:05:01

Saska

Użytkownik

Punktów :   

Re: Czego obecnie słuchasz?

A to mi z Tomaszem kojarzy się tylko piękna ballada Norah Jones pt. "Sunrise". Ilekroć ją słyszę mam wrażenie, że Tomek to jest to słoneczko z teledysku do tej piosenki. On też jest taki... słoneczkowaty :-P

PS. Też byłam urzeczona koncertem Norah, Alina :-D To był balsam dla moich uszu. A moja mama powiedziała, że smuciła jakby jej kot zdechł ;-P

Ostatnio edytowany przez Saska (2007-09-08 20:06:03)

Offline

 

#13 2007-09-08 21:26:32

ALINA

Użytkownik

Punktów :   

Re: Czego obecnie słuchasz?

No właśnie Saska, ja też często słyszę tym podobne opinie i zastanawiam sie, jak różnie można odbierac ta samą muzyke. To co dla jednych jest prawdziwą ucztą muzyczną, dla innych zwyczajnym smuceniem, szok!

Offline

 

#14 2007-09-10 20:27:03

Saska

Użytkownik

Punktów :   

Re: Czego obecnie słuchasz?

Dokładnie. W moim otoczeniu niestety panuje pogląd, że jazz to ogólnie same smuty. Jedynie moi najlepsi znajomi potrafią mnie zrozumieć. Cieszę się, że ty też lubisz Norah. Popatrz jakie my biedne jesteśmy! Nikt nas nie rozumie :-P

Offline

 

#15 2007-09-10 20:34:55

ALINA

Użytkownik

Punktów :   

Re: Czego obecnie słuchasz?

Po prostu biedne owieczki! Nasze społeczeństwo, a właściwie jego większość cierpi na brak wrażliwości muzycznej i chyba z tego to wynika...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotely Chamrousse busy Holandia Skup laptopów warszawa przewóz osób Piła